Loading...
Hakkımda 2017-08-25T11:58:52+00:00

KISACA FF

ÇOK ÖNEMLİ OLMAYAN TAMAMEN SIRADAN BİRİ

Kendimi sayfalarca anlatmanın anlamı yok. Endüstri ve Sistem Mühendisiyim. Aynı zamanda işletme masterım var. Ağırlığı otomotiv sektöründe olmak üzere kendi halimde bir iş hayatının içindeyim. Dernekler, eğitimler, iş seyahatleri, toplantılar ve randevular derken genelde zamanımın büyük kısmını işim için tüketmekteyim. Hayattan zevk almasını bilerek, bunu özellikle kendime ilke edinerek yaşayan ve sırf daha fazla yaşayabilmek için az uyuyan tipik bir Akrep erkeğiyim. Hayatımı, her ne kadar eleştirilsem de, “gizli” değil aksine sosyal medya mecralarında açık bir şekilde çekinmeden yaşamaktayım. Gizli olmasına inandığım yerlerde ve zamanlarda zaten paylaşım yapmamaktayım. Ayrıca eleştirileri saygıdan dolayı dinleyip yine bildiğimi yapan bir karakterim olduğu için çok da fazla başkalarının düşünceleri hayatıma yön vermemiştir. Dünyaya her bireyin bir gelme sebebi olduğuna inanırım. (Bununla ilgili blogumda yazılara rastlayabilirsiniz). Pozitif insanlarla beraber olmayı severim. Sürekli eleştiren ve negatif enerji yayan kişilerden uzak dururum. Ünlü bir matematikçi olan Ömer Hayyam’ın aynı zamanda bir şair olduğunu bildiğimden dolayı, hobilerin insan hayatında zaman geçirmek için değil, aksine başarıya gitmelerindeki en büyük etken olduğuna inanırım. Benim de kendimce hobilerim var ve bunlara mümkün olduğunca zaman ayırmaya çalışırım. Zaten bu hobilerin çoğunu da siteyi inceledikçe anlayacaksınız. Hakkımda daha da fazlasını öğrenmek istiyorsanız yukarıdaki sosyal medya linklerime tıklayarak sizlerin görmesini istediğim kadarını öğrenebilirsiniz 🙂

FARKLI OLMAKTAN KORKMAYIN…

EĞER BİR ŞEYE GERÇEKTEN ÇOK İNANDIYSANIZ VE BU HERKES TARAFINDAN REDDEDİLDİYSE, İŞTE O ZAMAN FARKINDALIK YARATMIŞSINIZDIR.

Geçmişimize ve bugüne baktığımızda liderlerin, politikacıların veya söz sahibi insanların aslında hep yanlış mesajlar verdiğine inanırım. Bu yanlış mesajların en başında geleni de “insanların aynı olduğu”. Kimi zaman başarısızlığımızın bile yegane suçlusu bu inanıştır. Herkesi aynı görmememiz gerekir. Çünkü hiç birimiz aynı değiliz. Herkes farklı renkte, farklı kültürler içinde. Hepimiz farklıyız. Önemli olan bu farklılıklara bakabilmek, saygı göstermesini bilmek, farklılıklardan ders çıkarıp birşeyler öğrenmek ve bu farklılıkları kabul ederek hayatı sürdürebilmek. Hepimiz farklıyız. Hiçbirimiz aynı değiliz. Ama güzel olan da bu zaten. Aynı olmamamız. Ve bu çok da normal. Birlik ve barış için sürekli hepimiz biriz, hepimiz aynıyız demek ve herkesin de buna inanmasını sağlamaya çalışmak, körlükten başka birşey değildir. Bu inanış tüm insanların, “ulu tanrılar” tarafından çizilen bir şekle girmesini sağlamaya ve herkesi aynılaştırmaya götürür. Biz aynı olmaya çalışmak veya aynılaşmak için bu dünyaya gönderilmedik. Aksine biz yaradanın herkesi farklı yaratmasındaki güzelliği farkedebilmek ve tüm bu farkındalıklardan da her geçen gün yeni şeyler öğrenmek için bu dünyadayız. Zaten bizi insan kılan değerlerden biridir bu farklılıklarımız.

HİKAYENİZİN KAHRAMANI OLUN

NE YAPTIĞINIZ ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL, ÖNEMLİ OLAN YAPANIN SİZ OLMASI…

Yaşadığmız hayatın aslında hiç bir önemi yok.
Önemli olan bizleriz ve hayatımızı bu şekilde önemli hale sokuyoruz.
Cevabını bildiğimiz soruları kendimize sürekli sormanın da bir anlamı yok.
Planladığımız hayatlardan vazgeçebilmeli, bizi bekleyen hayatımıza odaklanmalıyız.
Mükemmel olmayı denemektense mutlu olduğumuz yolu takip etmeliyiz.
Hikayemizi başkalarının yazmasına izin vermeyelim.
Hiç kimse bizden daha iyi yazamaz çünkü bu hikayeyi.

Hikayelerimizin kahramanları olabilmek için ise sorumluluk almalıyız.
Söylediğimiz her sözün arkasında durabilmeli, yaptığımız ve yaşadığımız her şeyin bir amacı olduğunu bilmeliyiz.
Hayatta herkesin farklı perspektiften olaylara bakabildiğini ve kendi çizdiğimiz yolun da kendi hayatımız için olduğunu anlamalıyız.
Yaşadığımız her şeyden zevk alabilmeli, mutlu olduğumuz şeyleri tekrarlamalıyız.
İşte bunları başarabilecek disiplin algımız ve yüreğimiz varsa, o zaman hikayemizin korkusuz kahramanları olabiliriz.
İnanın ki mutlu olmak için harcayacağımız güç acı çekmek için harcadığımızdan daha az.

Mutlu olan kişiler hikayelerinin gerçek kahramanlarıdır.

PİŞMAN DEĞİLİM

ASLA GEÇMİŞE GERİ DÖNÜP HAYATIMI SORGULAMAM ÇÜNKÜ GEÇMİŞTE FARKLI BİRİYDİM…
FF | 19/02/2010

“Attığınız tokada karşılık vermeyen kişiden kendinizi sakının; O hem sizi bağışlamaz hem de kendinizi bağışlamanıza olanak bırakmaz.” – Bernard Shaw